Winorośl i wino – wiedza i praktyka

Jak zapewne wiecie, Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITS, prowadzi aktywną działalność edukacyjną i promocyjną na rzecz promocji polskiego winiarstwa w Polsce i na świecie. Poza sztandarowymi projektami jak Podkarpacka Akademia Wina czy Międzynarodowy Galicyjski Konkurs Win Galicja Vitis, Fundacja prowadzi także działalność wydawniczą.  W sprzedaży znajduje się wydana rok temu, niezbędna każdemu właścicielowi winnicy, książka dr Janusza Mazurka, poświęcona ochronie winorośli – „Ochrona winorośli”. Prawdziwym hitem wydawniczym jest jednak dwutomowe vademecum polskiego winiarza – „Winorośl i wino”!


VADEMECUM POLSKIEGO WINIARZA

Celem przyświecającym twórcom tego praktycznego handbooka, było kompleksowe ujęcie większości zagadnień związanych z uprawą winorośli i produkcją wina w Polsce. Ma służyć zarówno początkującym, którzy chcą zapoznać się z całością problematyki jak i doświadczonym winiarzom, którzy będą mieli zebrane w dwóch tomach, informacje przydatne w codziennej praktyce. Książka stworzona została jako praca zbiorowa wykładowców Podkarpackiej Akademii Wina a zatem przez najlepszych w kraju specjalistów swoich dziedzinach.

Publikacja składa się z dwóch tomów. Pierwszy stanowi bogato ilustrowany podręcznik wiedzy teoretycznej i praktycznej, poświęcony zakładaniu winnicy i uprawie winorośli. W kolejnych jej rozdziałach znajdziecie informacje na temat historii uprawy winorośli i winiarstwa w Polsce (Ewa Wawro), Pochodzeniu i systematyce winorośli (Wojciech Bosak), samej uprawie winorośli (Roman Myśliwiec) a także nawożeniu i ochronie winnicy (Janusz Mazurek).

Tom II nakreśla ogólne zasady związane z produkcją wina i prowadzeniem gospodarstwa winiarskiego. Zasadnicza część dotyczy produkcji wina (Piotr Stopczyński). Znajdziecie tu także techniki produkcji win musujących (Roman Myśliwiec), rozdział poświęcony niezwykle ważnemu zagadnieniu jakie stanowią wady i choroby wina (Wojciech Bosak). Winiarz swoje wino musi kiedyś sprzedać. Nie zabrakło więc informacji na temat podstaw degustacji i oceny wina (Ewa Wawro), sommelierstwa i sztuki łączenia wina z potrawami (Monika Bielka-Vescowi), marketingu wina (Bartosz Wilczyński) oraz oczywiście prawa winiarskiego (Radosław Froń). Wszystko to uzupełnione zdjęciami, pomocnymi wykresami i tabelami.


OFERTA KSIĄŻEK I SPOSÓB SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ

Książki znajdziecie w dobrych księgarniach oraz sklepach z akcesoriami winiarskimi.

Możecie jednak nabyć je bezpośrednio w wydawnictwie:

  • „Winorośl i wino” cz. I – 60 zł + 12 zł (list polecony)
  • „Winorośl i wino” cz. II – 60 zł + 12 zł (list polecony)
  • „Winorośl i wino” cz. I i II – 100 zł + 15 zł (list polecony)
  • „Ochrona winorośli” – 40 zł + 12 zł (list polecony)
  • „Winorośl i wino” część I lub II + „Ochrona winorośli” – 85 zł + 15 zł (list polecony)

Oferta specjalna – za wszystkie trzy książki razem z wysyłką, zaledwie 145 zł!

Przesyłki większej liczby książek, o wadze powyżej 2 kg są dostarczane pocztą kurierską DPD – koszt 17 zł. Uwaga: korzystając z poczty kurierskiej konieczne jest podanie numeru telefonu!

Zamówienia należy składać drogą mailową na adres: fundacja@galicjavitis.pl  dołączając dowód wpłaty. Na życzenie kupującego wystawiamy fakturę.
Wyliczoną z zamówienia kwotę należy wpłacić na konto:
64 2030 0045 1110 0000 0382 1820
Fundacja Galicja Vitis, 38-200 Jasło, ul. Krakowska 100a

W sprzedaży książek do hurtowni, sklepów branżowych i księgarni, ceny oraz terminy płatności do uzgodnienia. Sprzedaż hurtowa wyłącznie w opakowaniach zbiorczych (paczkach) – „Winorośl i wino” cz.I jest pakowana po 5 sztuk, cz. II jest foliowana pojedynczo, „Ochrona winorośli” po 12 sztuk). Przesyłka pocztą kurierską DPD na koszt Wydawcy.

paragrafwkieliszku

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *