UWAGA WINIARZE! 15 lipca upływa termin na zgłoszenie produkcji wina w 2021 r.

Paragraf przypomina… wniosek o wpis do ewidencji składa się do Dyrektora Generalnego KOWR corocznie (na każdy rok gospodarczy w którym będzie wyrabiane wino osobno), najpóźniej do 15 lipca. Dotyczy to zarówno nowych producentów wina, jak też winnic zarejestrowanych w poprzednich latach. Uchybienie temu terminowi uniemożliwi produkcję wina w tym roku.  Wierzcie mi proszę – co roku zdarzają się takie przypadki!


SKRÓTY DO PRZYDATNYCH MATERIAŁÓW

Dokładniejszy opis zgłoszenia do KOWR znajdziecie w poniższym wpisie:

REJESTRACJA WINNICY #1 – EWIDENCJE PRODUCENTÓW

Jest on częścią szerszego opracowania na temat legalizacji produkcji wina, do którego serdecznie zachęcam:

Rejestracja winnicy – krok po kroku

Odbyliśmy niedawno spotkanie w ramach cyklu LIVE Z PARAGRAFEM, które poświęciliśmy właśnie rejestracji winnicy. Być może ta forma będzie dla Was wygodniejsza:

Jeśli zaś nie macie ochoty robić tego samodzielnie – zapraszam do skorzystania z usług zespołu PRAWO ALKOHOLOWE

Życzę wszystkim winiarzom powodzenia w rejestracji i wyśmienitego rocznika 😀


paragrafwkieliszku

2 Comments

  1. Witaj. Czy będzie może wpis o dokonanych 15 poprawkach w ustawie winiarskiej? Co tak naprawdę zmienia to dla nas winiarzy oprócz zmiany terminu zgłoszenia do Kowr i zakupu winogron z winnic z powiatów ościennych?

    • Ostatecznie poprawek było dużo więcej 😛 Wpis oczywiście będzie. Zapewne też zrobię spotkanie LIVE w tym temacie. Na tę chwilę ustawa jeszcze jest w komisjach sejmowych. Czekam na ostateczną wersję.
      Zasadniczo dla winiarzy nie zmienia się wiele. Dwa rejestry zamiast jednego (plantatorów i producentów). Możliwość zakupu winogron do 50% wagowo z własnego województwa i powiatów sąsiednich. Możliwość certyfikacji samych winogron bez wina. Większość zmian dotycz produkcji wyrobów winiarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *