O AUTORZE

Witaj,

Bardzo cieszę się, że odwiedzasz redagowany przeze mnie blog. Nazywam się Radosław Froń i mam wielką przyjemność reprezentować branżę prawniczo-rozrywkową 😉 Jako prawnik specjalizuję się w prawie gospodarczym i handlowym, w szczególności poświęcając się zagadnieniom rynku napojów alkoholowych. Z nieukrywaną radością oddaję się też swoim twórczym potrzebom jako bloger i dziennikarz winiarski, pisząc dotąd między innymi dla Miasta Trunków, Monitor Magazine, Czasu Wina oraz Magazynu Winiarskiego.

Zawodowo pomagam przedsiębiorcom w ich właściwym funkcjonowaniu i rozwoju. Doradzam między innymi przy tworzeniu, przekształcaniu i restrukturyzacji spółek prawa handlowego oraz w tworzeniu sprawnych modeli biznesowych. Na co dzień wspieram też producentów, importerów oraz dystrybutorów napojów alkoholowych oraz  organizacje zrzeszające te podmioty – rozwiązując ich codzienne problemy prawne, walcząc z urzędami czy pomagając zalegalizować wymarzoną produkcję wina, piwa, miodu pitnego, cydru, nalewek czy destylatów rzemieślniczych 😛

Jestem doktorantem w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wcześniej miałem okazję studiować także ekonomię (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i stosunki międzynarodowe (Uniwersytet Jagielloński) oraz odbyć część studiów prawniczych w jednym z najciekawszych regionów winiarskich Słowacji (Trnavská Univerzita w Trnawie).

Z życiowej pasji, staram się być jednak orędownikiem dobrego smaku. Jak wielu przede mną, także ja pozwoliłem się uwieść urokom Bachusa i stałem jego wiernym wyznawcą. Blog niniejszy powstaje z wielkiej potrzeby aby moją praktyczną wiedzę w zakresie biznesu i prawnych regulacji łączyć ze szczerym zamiłowaniem do tworzenia szlachetnych trunków. W szczególności alkoholi rzemieślniczych powstających w naszym kraju.

W latach 2013 – 2016 pełniłem funkcję członka zarządu w Stowarzyszeniu Winiarzy Podkarpacia, jednej z największych i najstarszych organizacji zrzeszających winiarzy w Polsce (funkcjonującej na terenie szczególnie bliskiego mi i wyjątkowo urokliwego regionu winiarskiego). Z wielką radością i osobistą satysfakcją mam też okazję angażować się w prace Fundacji na Rzecz Promocji i Rozwoju Winiarstwa GALICJA VITIS jako członek Rady Fundacji, wykładowca w Podkarpackiej Akademii Wina oraz sędzia największego, organizowanego w Polsce, międzynarodowego konkursu win „Galicja Vitis„. Przewodniczę też Radzie Fundacji Na Rzecz Wspierania Muzyki i Rozwoju Winiarstwa im. Ignacego Jana Paderewskiego. Z przyszłymi winiarzami, spotykam się także przy okazji wykładów na kierunku enologicznym, prowadzonym przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Od 2018 roku prowadzę także serwis informacyjny www.prawoalkoholowe.pl z bazą pytań i odpowiedzi na tematy prawne związane z rynkiem napojów alkoholowych.

Choć tym najbliższym i najdroższym mi trunkiem jest i pozostanie wino, staram się być także aktywny w zakresie promocji polskiego rynku piw i destylatów rzemieślniczych. Poza działalnością doradczą i aktywnością dziennikarską, jestem też współwłaścicielem krakowskiego browaru rzemieślniczego – Browar Dwie Wieże.

Zapraszam do częstych odwiedzin, komentowania wpisów i dyskusji. Chciałbym aby dzięki zaangażowaniu czytelników blog ten mógł reagować na faktyczne potrzeby i odpowiadać na pytania dotyczące realnych problemów, zamiast uprawiać jedynie prawniczo-teoretyczną fantastykę.

Życzę Ci miłej lektury,

Radosław Froń

 

 

6 Comments

 1. Bardzo interesujący blog. Dobrze, że jest takie miejsce w sieci. Na pewno będę tu często zaglądać.

 2. Cieszę się, że trafiłam na Twój blog. Próbuję namówić tatę na produkcję nalewek na większą skalę niż tylko produkcja domowa i nie wiem od czego zacząć (w sensie prawnym). Mam nadzieję, że znajdę odpowiedzi jak krok po kroku zacząć tę przygodę w tak nieprzyjaznym od namiaru przepisów kraju.

  • Dziękuję za miłe słowo. Mam nadzieję, że szersza publika zasługuje na rozpowszechnienie domowych specjałów oraz, że ich komercjalizacja nie uprzykrzy tak wyśmienitej pasji 🙂 Niestety legalizacja produkcji wyrobów spirytusowych, do takiej bowiem kategorii nasze nalewki zaliczamy, nie jest już tak prosta jak w przypadku wina (http://paragrafwkieliszku.pl/przyszlosc-rynku-polskich-nalewek/) Wszystko da się jednak zrobić przy odrobinie silnej woli 😛 Oczywiście służę pomocą przy realizacji takiego przedsięwzięcia.

 3. Witam Panie Radosławie
  Właśnie podczas „surfowania” znalazłem tą stronę.
  Jako przygotowujący się do rejestracji swojej trzyletniej winnicy, i pomimo uczestniczenia w Pana wykładach kilka lat temu, jestem z faktu istnienia takiego źródła bardzo zadowolony.
  Pozdrawiam i życzę winno owocnego rozwoju.

  • Bardzo dziękuję za miłe słowo 🙂 Ufam, że strona będzie przydatną a rejestracja winnicy bezproblemową, czego serdecznie życzę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *