fbpx

Europejska Konferencja Miodosytników 2022

Polska, która w swej wspaniałej historii posiada głęboko zakorzenioną tradycję produkcji miodów pitnych na trzy dni stanie się światowym centrum miodosytnictwa. W dniach 24-26.02.2022 w Warszawie ( w hotelu Novotel Warszawa Centrum, Marszałkowska 94) odbędą się dwie najważniejsze imprezy dla wytwórców miodów pitnych na świecie!

Organizatorem tych wydarzeń jest Kings of Mead – grupa niezależnych miłośników i promotorów tego zacnego trunku, jakim jest miód pitny. Mateusz Błaszczyk i Krzysztof Jarek od kilku lat prowadzą najbardziej popularny kanał o miodach pitnych na YouTube. W roku 2018 postanowili pójść o krok dalej i przy współpracy z EMMA (Europejskie Stowarzyszenie Miodosytników) podjęli się organizacji konkursu Mead Madness Cup i Europejskiej Konferencji Miodosytników.

Są to wydarzenia skierowane do miłośników i producentów miodów pitnych, a udział w nich jest otwarty dla profesjonalnych i domowych miodosytników, ale również dla pszczelarzy i wielbicieli dobrego smaku.


EUROPEJSKA KONFERENCJA MIODOSYTNIKÓW

Europejska Konferencja  Miodosytników to nie tylko wykłady prowadzone przez ekspertów, to również dwa dni, podczas których goście mogą degustować miody domowych miodosytników i miodosytni rzemieślniczych. Takie dwa nieformalne spotkania (25 i 26.02.2022) degustacyjne odbywać będą się w trakcie kolacji na terenie hotelu. Każdy uczestnik może przynieść ze sobą dowolną ilość swojego miodowego trunku by podzielić się z innymi. Jest to niepowtarzalna okazja do spróbowania miodów pitnych z najróżniejszych zakątków świata i rozmowy z ich wytwórcami.

Szczególnie interesującym z perspektywy pszczelarzy wydaje się wykład prowadzony przeze mnie pod nieustannie aktualnym tytułem „Jak założyć miodosytnię”. Oczywiście na zasadach określonych już w nowej ustawie winiarskiej!

Renesans miodów pitnych – Mateusz Błaszczyk i Krzysztof Jarek – Podcast Biznes Wysoko Oprocentowany #18


KONKURS MEAD MADNESS CUP

Konferencje poprzedza ocena miodów pitnych w największym tego typu konkursie organizowanym w Europie! Międzynarodowym konkursie Mead Madness Cup (24-25.02.2022).

Do zeszłorocznej, edycji zgłoszonych zostało niemalże 300 miodów pitnych z 30 różnych państw świata. Najliczniejszą grupę uczestników stanowią miodosytnicy z Polski, do czego z pewnością przyczynia się lokalizacja konkursu. Jednakże prestiż konkursu sprawia, że biorą w nim udział również przedstawiciele innych krajów. Tylko w zeszłorocznej edycji zgłoszenia napływały nie tylko z całej Europy, ale również z tak dalekich zakątków globu jak: Korea Południowa, Kostaryka, USA, Kanada, Japonia,  Australia czy Nowa Zelandia.

Jednym z najmocniejszych atutów konkursu Mead Madness Cup jest kadra sędziowska, w której skład wchodzą certyfikowani sędziowie miodów pitnych z całego świata, a przewodniczy im jeden z najbardziej doświadczonych miodosytników w Polsce – Marcin Jaros.

Tegoroczna edycja Mead Madness Cup zostanie rozegrana w szeregu kategorii. W każdej z nich zostaną przyznane trzy medale. Konkurs będzie również podzielony, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach, na część w której rywalizować będą miody komercyjne (PRO) oraz wytworzone w warunkach domowych (HOME). Profesjonaliści mogą zgłaszać swoje trunki w 12 różnych kategoriach, domowi miodosytnicy natomiast w 11.

W konkursie tym zwycięzcy poszczególnych kategorii w konkursach HOME i PRO wezmą udział w dodatkowej rundzie – wyłonione w niej zostaną dwa najlepsze miody konkursu, które otrzymają odpowiednio tytuł i puchar Grand Champion HOME i PRO. W ubiegłym roku najlepszym domowym miodosytnikiem okazał się pszczelarz z Polski, Jarosław Okulski. Natomiast najlepszym miodem spośród miodów dostępnych komercyjnie okazał się miód Holenderskiej miodosytni Northern Mead: „Bochet”.

Z uwagi na to, iż jest to również najbardziej popularny  konkurs wśród polskich miodosytników domowych, organizatorzy postanowili w szczególny sposób uhonorować tą właśnie grupę poprzez wyłonienie Mistrza Polski Miodosytników. Wszyscy zdobywcy medali, którzy są obywatelami Polski, wezmą udział w dodatkowym wyścigu. Najlepszy polski miodosytnik zostanie wyłoniony na podstawie systemu punktowego. Za każdy zdobyty medal zostaną przyznane punkty, a osoba z ich największą liczbą otrzyma  tytuł i statuetkę Mistrza Polski, a tego tytułu w tym roku będzie bronić Andrzej Kozak.

Rejestracja miodów do 31.01.2022
Nadsyłanie miodów do 12.02.2022

Konkurs:  24-25.02.2022
Ogłoszenie wyników: 26.02.2022


ZNIŻKA 50% DLA CZYTELNIKÓW PARAGRAFA!

50% obniżka akcyzy dla rzemieślników wywołała falę emocji. Ufam, że podobnie entuzjastycznie będzie przyjęta zatem i poniższa promocja 😛

Zniżka, która przygotowaliśmy upoważnia do 50% rabatu na udział w III Europejskiej Konferencji Miodosytników. Jest to rabat dający zniżkę tylko na Konferencję i nie obejmuje innych wydarzeń towarzyszących konferencji, a także nie dotyczy rezerwacji dokonywanej w pakietach.

Rejestracji należy dokonać na stronie: https://emmconference.com/en/home/


Rzemieślnicza produkcja miodu pitnego


Formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje o powyższych wydarzeniach  dostępne są  na stronach internetowych www.meadmadnesscup.com oraz www.emmconference.com

Serdecznie zapraszam do udziału 🙂

Widzimy się w Warszawie!

 

Komentarze
  • Witam. jaki jest kod zniżkowy na konferencję? bo „50% rabatu na udział w III Europejskiej Konferencji Miodosytników” oraz „ZNIŻKA 50% DLA CZYTELNIKÓW PARAGRAFA!” nie działają

    • Myślę, że powodem tego stanu rzecz jest fakt, iż rejestracja zakończyła się końcem stycznia.

        • Niestety nie jestem organizatorem. Sam tez miałem problem z rejestracją ale ostatecznie weszło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie