fbpx

GALICJA VITIS 2018

Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa Galicja Vitis zasłynęła już w winiarskim świecie z organizowanego rokrocznie międzynarodowego konkursu win. GALICJA VITIS to nie tylko największy konkurs winiarski w Polsce, ale jeden z największych w środkowej Europie, odbywający się zgodnie z międzynarodowymi standardami. W tym roku konkurs odbędzie się w Krakowie w dniach 17 i 18 maja.NAJWIĘKSZY KONKURS WINIARSKI W POLSCE

Co roku w konkursie bierze udział ponad 500 win, z kilkunastu krajów. Oceniane są w ciemno w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Medale przyznawane są w 8 kategoriach podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, półmusujące i musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie.

Komisja oceniająca wino podczas konkursu w 2017. Fot. GV

Wina ocenia międzynarodowe jury doświadczonych degustatorów i enologów ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Gruzji, Mołdawii i Polski, zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Wina oceniane są w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Wielki złoty medal otrzymują wina, które uzyskają co najmniej 92 pkt., złoty medal to minimum 86, a srebrny co najmniej 82 punkty. Medale przyznaje się w 8 kategoriach  podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, półmusujące i musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz w 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie.


JAK ZGŁOSIĆ WINO?

Aby zgłosić swoje wino do Galicja Vitis 2018 należy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 maja br. przesłać wypełniony formularz zgłoszenia na adres mailowy: konkurs@galicjavitis.pl.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA WINA (on-line)

FORMULARZ ZGŁOSZENIA WINA (pdf)

FORMULARZ ZGŁOSZENIA WINA (xls)

Próbki win powinny być dostarczone do dnia 12 maja br., pocztą, kurierem lub osobiście na adres: Roman Myśliwiec, ul. Krakowska 100A, 38-200 Jasło, (telefon kontaktowy: +48 602 375 851)

Dokładne zasady reguluje Regulamin Konkursu. Więcej informacji znajdziecie na stronie- galicjavitis.pl


Organizator – Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS

Partnerzy – Vinoteka 13, Hotel ATRIUM w Krakowie, Polski Instytut Winorośli i Wina

Patronat medialny –  Magazyn Czas Wina, PortalSpożywczy.pl, NaszeWinnice.pl, Kobiety i Wino, Winologia, Paragraf w Kieliszku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie