fbpx

Inwestycja wysoko oprocentowana – czyli kurs WSET Spirits

Większości z Was nie trzeba zapewne przedstawiać organizacji jaką jest Wine and Spirit Education Trust. Jest to założona w 1969 roku, międzynarodowa organizacja z siedzibą w Londynie, prowadząca szkolenia oraz egzaminująca z wiedzy o winie i alkoholach mocnych. W Polsce znana jest przede wszystkim z kursów na kolejne kwalifikacje w zakresie wiedzy o winie. Już niebawem jednak, a po raz pierwszy w naszym kraju, będziemy mogli zdobywać także wiedzę na temat nieco mocniejszych trunków i potwierdzać swoje umiejętności zdając egzaminy WSET w tym przedmiocie.


Zakończony egzaminem WSET Level 1 Spirits kurs, jest organizowany przez krakowską Szkołę Sommelierów, Moniki Bielki-Vescowi. To nowa kwalifikacja WSET, która skupia się wyłącznie na nauce o tradycyjnych także dla naszego kraju a zyskujących wciąż na popularności, destylatach.

Kurs na pierwszym poziomie, stanowi praktyczne wprowadzenie do świat destylatów. Podczas kursu słuchacze poznają podstawowe style i rodzaje alkoholi poprzez analizę wzrokową, zapachową i smakową a także zrozumieją kluczowe czynniki wpływające na smaki i aromaty destylatów. Po pomyślnym zakończeniu kursu i egzaminu każdy otrzyma certyfikat WSET oraz wyróżniającą się przypinkę 😀

Kurs prowadzony będzie (podobnie jak egzamin) w języku angielskim. W tym też języku przygotowane są materiały szkoleniowe.

Więcej informacji o kwalifikacji WSET Level 1 Spirits przeczytacie w opracowaniu samego instytutu.

WSET Level 1 Spirits Specification 


Szkolenie odbędzie się 7 maja w godzinach 9:00-16:00
Egazmin zaś zostanie przeprowadzony 24 maja o godzinie 16:00.
Cena kursu to 800 zł
Zapisywać można się pisząc bezpośrednio na adres: monika@szkolasommelierow.com do 23 kwietnia.


Paragraf już się zapisał… Do zobaczenia zatem przy kieliszku czegoś mocniejszego 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie