fbpx

La dolce vita… w Krakowie

Krakowska Willa Decjusza stanie się już w najbliższy weekend (13 i 14 lipca) polską stolicą Prosecco. „Wino w Willi” to pierwszy w Polsce festiwal Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore, którego oficjalnym partnerem jest Consorzio di Tutela Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG. Na festiwalu prezentować się będzie 16 gości z Włoch – producentów Procecco DOCG. Będzie to okazja do bezpośrednich spotkań z winiarzami i degustacji win musujących. 

Podczas wydarzenia odbędzie się cykl 6 degustacji, które poprowadzi dyrektor Consorzio-Diego Tomasi oraz enolog Umberto Marchiori wraz z włoskimi i polskimi sommelierami. To doskonała okazja zarówno dla miłośników wina, jak i profesjonalistów, aby poznać tę nieodkrytą jak dotąd w Polsce apelację i zgłębić tajniki tego ikonicznego włoskiego wina musującego. Festiwal to także święto włoskiej kultury jedzenia i celebracji „la dolce vita”. Na uczestników festiwalu czekać będzie neapolitański street food – pizza portafoglio, fritto misto, znakomite lody i włoskie salumi, a gwoździem kulinarnego programu będzie live cooking show w wykonaniu włoskiego szefa kuchni – pasta gotowana w kręgu sera. 

Gwiazda programu Masterchef, Matteo Brunetti, podczas spotkania autorskiego, prowadzonego przez Maję Dutkiewicz – dziennikarkę kulinarną i winiarską, rozda autografy na egzemplarzach swojej książki „Włoska uczta”, a wieczorem festiwal zamieni się w prawdziwe Italodisco Party! Przez całe dwa dni na odwiedzające festiwal dzieci czekać będą animatorzy, którzy zapewnią najmłodszym gościom moc zabawy. 

Organizatorzy przygotowali również specjalny konkurs, w którym do wygrania będzie dwuosobowa wycieczka do regionu Conegliano-Valdobbiadene, przejażdżka kultowym Lamborghini po ulicach Krakowa i wiele innych nagród.Wstęp na wydarzenie jest wolny. Pełen program Festiwalu www.winowwilli.pl

Na masterclasses obowiązują zapisy: https://winowwilli.pl/#zapisz-się

  • Organizator festiwalu: Good Wines Only – Zuzia Nowakowska-Sikora & Artur Sikora 
  • Partnerzy: Fattorie Del Duca, Consorzio di Tutela Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG
  • Patroni medialni: Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce – La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia (CCIIP), Bevlegal Prawo Alkoholowe, Trybuszon, Radio Kulinarne, Vinisfera.pl 
  • Patronat merytoryczny Business brunch: Konsulat Honorowy Włoch w Krakowie 
  • Prowadzenie festiwalu: Promotor Kulinarny Bartosz Wilczyński 


Do posłuchania również najnowszy podcast Radia Kulinarnego „Wszystkie tajemnice prosecco. Zapraszamy na festiwal Wino w Willi” – rozmowa z Zuzią Nowakowską-Sikorą i Arturem Sikorą na temat jakościowego prosecco i festiwalu Wino w Willi. Podcast na stronie www.radiokulinarne.pl, Spotify, Apple Podcasts i w innych popularnych aplikacjach do słuchania podcastów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie