Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów

Uwaga winiarze! Już niebawem Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów, które odbędą się 27-28 sierpnia w Gdańsku.
MMMS2021

Celem MMMS jest propagowanie jakościowych produktów, tym samym przyczynimy się do promocji polskich win nie tylko wśród polskich sommelierów ale i tych z poza granic polski, czynnie pracujących w tamtejszych restauracjach, sklepach a to pomoże nam osiągnąć wyznaczone cele nie tylko wizerunkowe. Polskie wina będą prezentowane podczas wszystkich elementów MMMS zarówno zawodów, jak i seminarium tematycznego oraz kolacji.

Dodatkowo na bazie tych samych win odbędą się 2 spotkania branżowe w 2 miastach w Polsce.

Seminarium i degustacje wśród sommelierów podczas Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów poprowadzi Tomasz Kolecki – czterokrotny mistrz Polski Sommelierów oraz Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy i Świata Sommelierów: Sofia 2008, Santiago 2010, Strasburg 2010, Tokio 2013.

W imieniu organizatorów i partnerów wydarzenia, serdecznie zachęcam do wysłania zgłoszenia!


Ważne informacje od organizatorów:

  • zgłoszenie wina do udziału w wydarzeniu bezpłatne,
  • zgłosić można maksymalnie 3 etykiety z jednej winnicy,
  • wypełnioną kartę zgłoszeniową winnicy, należy przesłać do nas mailem na adres info@polishwine.uk najpóźniej do 5 sierpnia br. (karta w załączniku),
  • zgłoszone wina będą poddane ocenie komisji.
  • komisja dokona wyboru win, które będą reprezentować Polskę podczas MMMS
  • następnie skontaktujemy się z wybranymi winnicami, w celu wysyłki win (6 sztuk wybranej etykiety) oraz wypełnionych kart produktów.
  • wina winny zostać dostarczone najpóźniej do 20 sierpnia br.

Ważne: wybrane wino musi być do nas wysłane w ilości 6 sztuk, tak aby można było zaprezentować je nie tylko podczas seminariów, ale również np., kolacji oraz zawodów oraz podczas 2 degustacji branżowych. O tym które wino pokazywane jest w jakim elemencie mistrzostw decyduje Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Niezwykle istotne jest to, że zgłoszone wina będą reprezentować Polskę nie tylko podczas MMMS, ale również na rozmaitych wydarzeniach targowych i promocyjnych organizowanych przez Polish Wine i Polską Organizację Turystyczną oraz Regionalne Organizacje Turystyczne, tzw. ROTy.

Jest to wspaniała okazja do poznania i przybliżenia dorobku polskiego winiarstwa oraz wsparcia branży w trudnych warunkach pandemii.

Poniżej zamieszczamy również informacje na temat Międzynarodowych Mistrzostwach Sommelierów oraz o Polish Wine.


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA MŁODYCH SOMMELIERÓW – Konkurs skierowany do  sommelierów mający nie więcej niż 30 lat czynnie pracujących w zawodzie. Formuła i zadania nawiązywać będą do Mistrzostw Polski Sommelierów i obejmą m.in. test z wiedzy o winie, degustacje w ciemno czy sprawdzenie umiejętności serwowania wina w praktyce. Polski uczestnik wydarzenia, który zgromadzi największą liczbę punktów, automatycznie uzyska tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów. Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów, to nie tylko zawody, ale też seminaria tematyczne, a na zakończenie odbędzie się uroczysta gala, podczas której zaprezentowane zostanie specjalne, menu oparte na winach biorących udział w konkursie.


FUNDACJA POLISH WINE działa na rzecz promocji polskiego wina i enoturystyki naszego kraju. Jej głównym celem jest promocja polskiego winiarstwa w kraju i za granicą oraz wzmacnianie wizerunku Polski, jako kraju winiarskiego.

Promuje dynamiczny rozwój winiarstwa, miejsca bogate w przyrodnicze i architektoniczne walory, gdzie produkowane wina odznaczają się wysoką jakością, z uwagi na unikatowość i oryginalność. Polish Wine ma na celu wsparcie winnic oraz innych podmiotów działających na rzecz polskiego winiarstwa.

Mamy za sobą bardzo udaną konferencję Let’s Taste Poland, która odbyła się w 2019 roku w samym centrum Londynu. I pomimo, że covid-19 znacząco zablokował nasze działania, m in. Kolejną konferencję czy też study tour po polskich winnicach, to przyczyniło się znacząco do rozpoznawalności i świadomości na temat polskich win nie tylko wśród tamtejszej rodowitej „branży” ale również wśród polskich sommelierów pracujących na wyspach.

Wszelkie informacje uzyskacie pod nr tel. 786230540

paragrafwkieliszku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *