fbpx

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów

Uwaga winiarze! Już niebawem Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów, które odbędą się 27-28 sierpnia w Gdańsku.
MMMS2021

Celem MMMS jest propagowanie jakościowych produktów, tym samym przyczynimy się do promocji polskich win nie tylko wśród polskich sommelierów ale i tych z poza granic polski, czynnie pracujących w tamtejszych restauracjach, sklepach a to pomoże nam osiągnąć wyznaczone cele nie tylko wizerunkowe. Polskie wina będą prezentowane podczas wszystkich elementów MMMS zarówno zawodów, jak i seminarium tematycznego oraz kolacji.

Dodatkowo na bazie tych samych win odbędą się 2 spotkania branżowe w 2 miastach w Polsce.

Seminarium i degustacje wśród sommelierów podczas Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów poprowadzi Tomasz Kolecki – czterokrotny mistrz Polski Sommelierów oraz Reprezentant Polski na Mistrzostwach Europy i Świata Sommelierów: Sofia 2008, Santiago 2010, Strasburg 2010, Tokio 2013.

W imieniu organizatorów i partnerów wydarzenia, serdecznie zachęcam do wysłania zgłoszenia!


Ważne informacje od organizatorów:

  • zgłoszenie wina do udziału w wydarzeniu bezpłatne,
  • zgłosić można maksymalnie 3 etykiety z jednej winnicy,
  • wypełnioną kartę zgłoszeniową winnicy, należy przesłać do nas mailem na adres info@polishwine.uk najpóźniej do 5 sierpnia br. (karta w załączniku),
  • zgłoszone wina będą poddane ocenie komisji.
  • komisja dokona wyboru win, które będą reprezentować Polskę podczas MMMS
  • następnie skontaktujemy się z wybranymi winnicami, w celu wysyłki win (6 sztuk wybranej etykiety) oraz wypełnionych kart produktów.
  • wina winny zostać dostarczone najpóźniej do 20 sierpnia br.

Ważne: wybrane wino musi być do nas wysłane w ilości 6 sztuk, tak aby można było zaprezentować je nie tylko podczas seminariów, ale również np., kolacji oraz zawodów oraz podczas 2 degustacji branżowych. O tym które wino pokazywane jest w jakim elemencie mistrzostw decyduje Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Niezwykle istotne jest to, że zgłoszone wina będą reprezentować Polskę nie tylko podczas MMMS, ale również na rozmaitych wydarzeniach targowych i promocyjnych organizowanych przez Polish Wine i Polską Organizację Turystyczną oraz Regionalne Organizacje Turystyczne, tzw. ROTy.

Jest to wspaniała okazja do poznania i przybliżenia dorobku polskiego winiarstwa oraz wsparcia branży w trudnych warunkach pandemii.

Poniżej zamieszczamy również informacje na temat Międzynarodowych Mistrzostwach Sommelierów oraz o Polish Wine.


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA MŁODYCH SOMMELIERÓW – Konkurs skierowany do  sommelierów mający nie więcej niż 30 lat czynnie pracujących w zawodzie. Formuła i zadania nawiązywać będą do Mistrzostw Polski Sommelierów i obejmą m.in. test z wiedzy o winie, degustacje w ciemno czy sprawdzenie umiejętności serwowania wina w praktyce. Polski uczestnik wydarzenia, który zgromadzi największą liczbę punktów, automatycznie uzyska tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów. Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów, to nie tylko zawody, ale też seminaria tematyczne, a na zakończenie odbędzie się uroczysta gala, podczas której zaprezentowane zostanie specjalne, menu oparte na winach biorących udział w konkursie.


FUNDACJA POLISH WINE działa na rzecz promocji polskiego wina i enoturystyki naszego kraju. Jej głównym celem jest promocja polskiego winiarstwa w kraju i za granicą oraz wzmacnianie wizerunku Polski, jako kraju winiarskiego.

Promuje dynamiczny rozwój winiarstwa, miejsca bogate w przyrodnicze i architektoniczne walory, gdzie produkowane wina odznaczają się wysoką jakością, z uwagi na unikatowość i oryginalność. Polish Wine ma na celu wsparcie winnic oraz innych podmiotów działających na rzecz polskiego winiarstwa.

Mamy za sobą bardzo udaną konferencję Let’s Taste Poland, która odbyła się w 2019 roku w samym centrum Londynu. I pomimo, że covid-19 znacząco zablokował nasze działania, m in. Kolejną konferencję czy też study tour po polskich winnicach, to przyczyniło się znacząco do rozpoznawalności i świadomości na temat polskich win nie tylko wśród tamtejszej rodowitej „branży” ale również wśród polskich sommelierów pracujących na wyspach.

Wszelkie informacje uzyskacie pod nr tel. 786230540

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie