fbpx

Międzynarodowy Konkurs Win GALICJA VITIS 2021

MIĘDZYNARODOWY KONKURS WIN GALICJA VITIS

Ideą Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS jest kultywowanie historycznych tradycji winiarskich oraz zacieśnianie przyjaznych kontaktów z krajami winiarskimi Środkowej Europy. Celem Konkursu jest porównanie jakości win środkowoeuropejskich z winami pochodzącymi z innych części świata oraz promocja kultury wina w nowych krajach winiarskich.

Konkurs GALICJA VITIS to również doskonała okazja do promowania win z krajów winiarskich na polskim rynku, który z roku na rok jest coraz bardziej zainteresowany taką ofertą. Dzięki dobrej współpracy z czołowymi polskimi mediami branżowymi, informacje o medalistach docierają do szerokiej grupy odbiorców. Konkurs GALICJA VITIS służy także promocji polskich win na rynku krajowym i zagranicznym.

 

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS, która oprócz organizowania konkursów winiarskich, prowadzi wiodącą w Polsce szkołę dla winiarzy – Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle. Zajmuje się także działalnością wydawniczą związaną z winiarstwem.

Konkurs GALICJA VITIS 2021 odbędzie się 23 i 24 września. W poprzednich edycjach ocenianych było 400-500 win, organizatorzy liczą na dalszy, systematyczny wzrost liczby zgłaszanych win.
Wina ocenia międzynarodowe jury doświadczonych degustatorów i enologów ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Austrii, Mołdawii i Polski, zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Wina oceniane są w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Wielki złoty medal otrzymują wina, które uzyskają co najmniej 92 pkt., złoty medal to minimum 87, a srebrny co najmniej 82 punkty. Medale przyznaje się w 8 kategoriach podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz w 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie. W celu bardziej szczegółowego zapoznania się z naszym Konkursem zapraszamy na stronę internetową: www.galicjavitis.pl


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W  KONKURSIE?

Regulamin Konkursu znajdziecie TUTAJ.

Do Konkursu mogą być zgłoszone wyłącznie wina, które:
– spełniają definicję wina zawartą w Międzynarodowym Kodeksie Praktyk Enologicznych OIV (OIV International Code of Oenological Practices),
– zostały uzyskane w 100% z winogron zebranych w kraju, w którym wino było butelkowane.

Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy najpóźniej do dnia 17 września 2021 r.:

– wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy (TUTAJ) na adres: konkurs@galicjavitis.pl
– dostarczyć próbki wina (osobiście, pocztą lub kurierem) na adres: Fundacja GALICJA VITIS, ul. Krakowska 100A, 38-200 Jasło – telefon kontaktowy: 602 375 851

Każda próbka wina zgłoszona do konkursu powinna składać się z trzech butelek.

Uczestnicy ponoszą wszelkie koszty związane z dostarczeniem próbek.

Opakowanie zbiorcze próbki (próbek) powinno być czytelnie oznakowane „GALICJA VITIS 2021″

Opłata za uczestnictwo wynosi 120 zł brutto (VAT 23%) za każdą próbkę przesłaną do Konkursu (próbka to jeden gatunek w ilości 3 butelek). Płatności należy dokonać najpóźniej do dnia 20 listopada 2020 r. na konto Fundacji GALICJA VITIS, 38-200 Jasło, ul. Krakowska 100a, numer konta: 64 2030 0045 1110 0000 0382 1820. W tytule „opłata konkursowa”.

PAMIĘTAJCIE! Próbki i zgłoszenia należy dostarczyć najpóźniej do 17 września!


Partnerami w organizacji Konkursu są Polski Instytut Winorośli i Wina oraz firma importująca wina „Vinoteka 13”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie