fbpx

Październikowe deklaracje dla rynku wina

Porządek każdego winiarskiego roku wyznacza czas wegetacji winorośli, kaprysy pogody oraz… urzędowe terminy na zgłoszenia różnego rodzaju deklaracji i wniosków 🙂

W październiku każdego roku deklarujemy szacowane ilości winogron lub moszczu winogronowego, które będą wykorzystane do wyrobu wina w danym roku gospodarczym a także składamy wstępne zapotrzebowanie na znaki akcyzy. 


SZACOWANE ILOŚCI WINOGRON 

Drodzy winogrodnicy i producenci wina – 30 października upływa także termin na składanie deklaracji dotyczących rynku wina w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Październikowe deklaracje dotyczą szacowanej ilości winogron lub moszczu winogronowego, które będą wykorzystane do wyrobu wina w danym roku gospodarczym.


Producenci wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw własnych winorośli, wpisani do ewidencji prowadzonej przez Dyrektora Generalnego KOWR (tzw. mali winiarze) składają:


Przedsiębiorcy wykonujący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy o organizacji rynku wina (producenci wina z zakupionych owoców)


Więcej szczegółów na strona KOWR


NIE ZAPOMINAJCIE TEŻ O ZGŁOSZENIU WSTĘPNEGO ZAPOTRZEBOWANIA NA BANDEROLE

Coroczne zapotrzebowanie na banderole do 30 października


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie