fbpx

PAŹDZIERNIKOWE TERMINY

Porządek każdego roku wyznaczają urzędowe terminy na zgłoszenia różnego rodzaju deklaracji i wniosków. W październiku deklarujemy szacowane ilości winogron lub moszczu winogronowego, które będą wykorzystane do wyrobu wina w danym roku gospodarczym a także składamy wstępne zapotrzebowanie na znaki akcyzy. 


COROCZNE ZAPOTRZEBOWANIE NA BANDEROLE

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 czerwca 2019 r. w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy

Aby móc nakleić banderole na produkowane lub sprowadzane napoje, musimy je zakupić – aby móc je zakupić w oczekiwanej ilości, zapotrzebowanie na tę ilość należy wcześniej zgłosić w Ministerstwie Finansów. W innym przypadku może się bowiem okazać, że ministerstwo nie dysponuje stosownymi zapasami i nie będzie mogło ich dostarczyć. Wniosek w tym przedmiocie składamy do 30 października, prognozując zapotrzebowanie na kolejny rok, w którym to chcemy zakupić same banderole.

W przepisach prawa przewidziano odrębne wzory dla:

  • wyrobów spirytusowych,
  • wyrobów winiarskich,

WSTĘPNE ZAPOTRZEBOWANIE NA ZNAKI AKCYZY – (doc)

Wniosek składamy do ministerstwa:

Ministerstwo Finansów

ul. Świętokrzyska 12,

00-916 Warszawa

***

Podstawa prawna:


SZACOWANE ILOŚCI WINOGRON 

Drodzy winogrodnicy i producenci wina – 30 października upływa także termin na składanie deklaracji dotyczących rynku wina w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Październikowe deklaracje dotyczą szacowanej ilości winogron lub moszczu winogronowego, które będą wykorzystane do wyrobu wina w danym roku gospodarczym.

Producenci wyrabiający wino z winogron pozyskanych z upraw własnych winorośli, wpisani do ewidencji prowadzonej przez Dyrektora Generalnego KOWR (tzw. mali winiarze) składają:

Przedsiębiorcy wykonujący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy o organizacji rynku wina (producenci wina z zakupionych owoców)

***

Więcej szczegółów na strona KOWR


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie