fbpx

Roczny Praktyczny Kurs Winiarstwa

Podkarpacka Akademia Wina (więcej o PAW) rozpoczęła nabór na swój sztandarowy projekt, czyli Roczny Praktyczny Kurs Winiarstwa. Kompleksowe szkolenie, zorganizowane w formie pełnorocznego kursu enologicznego.

Kurs obejmuje łącznie 320 godzin wykładów, podzielonych na 20 zjazdów weekendowych (dwa dni, po 8 godzin wykładów każdy), z czego niemal połowę będą stanowić zajęcia praktyczne, odbywające się w winnicy i winiarni. Program kursu jest przystosowany do cyklu wegetacyjnego winorośli i sezonowego cyklu produkcji wina, aby jego uczestnicy mogli w praktyce przećwiczyć wszystkie zabiegi w winnicy i etapy wyrobu wina. Kurs zakończony będzie pracą nad winem dyplomowym!

Zajęcia w ramach  Podkarpackiej Akademii Wina odbywają się w Pałacu Sroczyńskich w Jaśle – stolicy winiarskiego Podkarpacia. Część zajęć praktycznych będzie odbywać się też w laboratoriach mikrobiologii i fitopatologii Wydziału Biologiczno-Rolniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na potrzeby Kursu zostanie także udostępniona winnica doświadczalna o powierzchni 1 ha, na której uprawianych jest 25 odmian winorośli oraz profesjonalna przetwórnia o powierzchni 220 m2 z zapleczem socjalnym, sanitarnym oraz własnym laboratorium.

Program oraz dokładny opis kursu dostępne na stronach Podkarpackiej Akademii Wina.

Tam też opisane zostały zasady rekrutacji na kurs.

Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres e-mail sekretariat@akademiawina.org

 

Przyszli winiarze spieszcie się! Liczba miejsc ograniczona jest do jedynie 25 osób.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie