fbpx

Krafty a paragrafy – zapowiedź konferencji

Z nieukrywaną radością informuję, że nowa gałąź nauki prawa rodzi się na naszych oczach. Warszawska Grupa Lokalna Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA (do której to organizacji mam wielki sentyment) organizuje ogólnopolską konferencję naukową, której tematyką będą problemy związane z produkcją i obrotem piwami rzemieślniczymi (podpowiadam i wyczekuję podobnej konferencji skupionej na polskim winie). Informuję też, że paragrafwkieliszku został patronem medialnym wydarzenia a ja sam będę miał przyjemność wystąpić jako jeden z panelistów.

Ogólnopolska Konferencja „Krafty a paragrafy, czyli o piwie po prawniczemu” odbędzie się 10 maja 2017 roku na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

W programie konferencji znalazły się trzy panele:

I. Porównanie przepisów prawnych regulujących piwowarstwo domowe oraz komercyjne w Polsce, Niemczech, Japonii i Stanach Zjednoczonych

II. Receptura piwa jako przedmiot prawa własności intelektualnej

III. Odpowiedzialność prawna związana z piwowarstwem komercyjnym

W pierwszym panelu prelegenci zajmą się tematyką zakrawającą o prawo międzynarodowe – będzie to panel poświęcony prawodawstwu Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Japonii w zakresie regulacji dotyczących produkcji piwa. Dyskusje związane z regulacjami prawa własności intelektualnej w odniesieniu do ochrony receptury piwnej odbędą się podczas drugiego panelu Konferencji (swoje wystąpienie będzie miał tu między innymi Dawid Siedlecki, autor bloga browarparagraf.com, natomiast trzeci panel przybliży nam kwestie odpowiedzialności karnej i karno-skarbowej za przestępstwa związane z piwem, jego produkcją, dystrybucją i spożywaniem.

Więcej o wydarzeniu na niezastąpionym portalu społecznościowym – KONFERENCJA

Serdecznie zachęcam do udziału.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie