fbpx

Największy, międzynarodowy konkurs winiarski organizowany w Polsce już niebawem!

Mam wielką przyjemność zaprosić winiarzy oraz importerów do zgłaszania swoich win do kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS 2022. Tegoroczna edycja Konkursu odbędzie się w dniach 18 i 19 maja 2022 roku w Zakopanem.


MIĘDZYNARODOWY KONKURS WIN GALICJA VITIS

Ideą Międzynarodowego Konkursu Win GALICJA VITIS jest kultywowanie historycznych tradycji winiarskich oraz zacieśnianie przyjaznych kontaktów z krajami winiarskimi Środkowej Europy. Celem Konkursu jest porównanie jakości win środkowoeuropejskich z winami pochodzącymi z innych części świata oraz promocja kultury wina w nowych krajach winiarskich.

Konkurs GALICJA VITIS to również doskonała okazja do promowania win z krajów winiarskich na polskim rynku, który z roku na rok jest coraz bardziej zainteresowany taką ofertą. Dzięki dobrej współpracy z czołowymi polskimi mediami branżowymi, informacje o medalistach docierają do szerokiej grupy odbiorców. Konkurs GALICJA VITIS służy także promocji polskich win na rynku krajowym i zagranicznym.

GALICJA VITIS to największy w Polsce konkurs organizowany zgodnie z międzynarodowymi standardami konkursów winiarskich wyznaczonymi przez OIV.

Szczegółowe zasady konkursu zostały określone w REGULAMINIE KONKURSU.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS, która oprócz organizowania konkursów winiarskich, prowadzi wiodącą w Polsce szkołę dla winiarzy – Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle. Zajmuje się także działalnością wydawniczą związaną z winiarstwem.

W poprzednich edycjach ocenianych było 400-500 win, organizatorzy liczą na dalszy, systematyczny wzrost liczby zgłaszanych win.
Wina ocenia międzynarodowe jury doświadczonych degustatorów i enologów ze Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Austrii, Mołdawii i Polski, zgodnie z międzynarodowymi przepisami. Wina oceniane są w 100 punktowej skali OIV (Międzynarodowej Unii Enologów). Wielki złoty medal otrzymują wina, które uzyskają co najmniej 92 pkt., złoty medal to minimum 88, a srebrny co najmniej 84 punkty. Medale przyznaje się w 8 kategoriach podstawowych: wina białe, różowe, czerwone, musujące, białe uzyskane z ciemnych odmian winogron, białe wyrabiane przy zastosowaniu specjalnych technologii, naturalnie słodkie i likierowe oraz w 16 podkategoriach uwzględniających zawartość cukru w winie. W celu bardziej szczegółowego zapoznania się z naszym Konkursem zapraszamy na stronę internetową: www.galicjavitis.pl


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W  KONKURSIE?

Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy najpóźniej do dnia 10 maja 2022 r.:

– wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy (jest w załączniku) na adres: konkurs@galicjavitis.pl , lub skorzystać z dostępnego na stronie www.galicjavitis.pl formularza elektronicznego,- dostarczyć próbki wina (osobiście, pocztą lub kurierem) na adres: Fundacja GALICJA VITIS, ul. Krakowska 100A, 38-200 Jasło – telefon kontaktowy: 602 375 851

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (xls)

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (pdf)

Każda próbka wina zgłoszona do konkursu powinna składać się z trzech butelek. Opakowanie zbiorcze próbki (próbek) powinno być czytelnie oznakowane „GALICJA VITIS 2022”.

Opłata za uczestnictwo wynosi 120 zł brutto (VAT 23%) za każdą próbkę przesłaną do Konkursu (próbka to jeden gatunek w ilości 3 butelek).

Płatności należy dokonać najpóźniej do dnia 10 maja 2022 r. na konto: Fundacja GALICJA VITIS, 38-200 Jasło, ul. Krakowska 100a, numer rachunku: 64 2030 0045 1110 0000 0382 1820. W tytule przelewu prosimy wpisać „opłata konkursowa”.

Po zakończeniu Konkursu prześlemy wszystkim uczestnikom wyniki, a zwycięzcom dyplomy, nagrody championów oraz ofertę zakupu samoprzylepnych etykiet (medali) na butelki nagrodzonych win. Pozostałe informacje na temat Konkursu oraz sprawozdania z poprzednich edycji znajdują się na stronie www.galicjavitis.pl

PAMIĘTAJCIE! Próbki i zgłoszenia należy dostarczyć najpóźniej do 10 maja!


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie