fbpx

Podkarpacka Akademia Wina

Tegoroczna jesień, choć niezbyt łaskawa dla polskich winiarzy, pełna jest jednak doniosłych, winiarskich wydarzeń. Jeszcze w zeszłym tygodniu, kwestia uprawy winorośli i produkcji polskiego wina podniesiona została na najwyższy piedestał, podczas wizyty Prezydenta RP w Janowcu a już w ostatnią sobotę, Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS, zainaugurowała w Jaśle Podkarpacką Akademię Wina.

PAW1jpg
Uczestnicy szkolenia przed Pałacem Sroczyńskich w Jaśle. Fot. Roman Myśliwiec

Weekendowe szkolenie w Jasielskim Pałacu Sroczyńskich, miało charakter promocyjny i poświęcone było podstawom uprawy winorośli, zasadom produkcji wina oraz organizacji gospodarstwa enoturystycznego – poprowadzone zostało kolejno przez Romana Myśliwca, Wojciecha Bosaka oraz Ewę Wawro. Po sobotniej części teoretycznej, uczestnicy szkolenia mogli przekonać się osobiście o jakości polskiego winiarstwa, zwiedzając okoliczne winnice i degustując tamtejsze wyroby.

ac35
Wykład Wojciecha Bosaka poświęcony produkcji wina. Fot. Roman Myśliwiec

Podkarpacka Akademia Wina ma ambicję stać się jedną z poważniejszych inicjatyw edukacyjnych tego typu w Polsce. Prowadzić będzie przede wszystkim roczny kurs enologiczny, którego absolwenci, poza gruntowną wiedzą teoretyczną, będą posiadali także wszelkie praktyczne umiejętności, niezbędne do stworzenia własnego wina. Rekrutacja na ten kurs odbędzie się już z początkiem przyszłego roku. Tymczasem (jeszcze w roku 2014) Akademia zaprasza na kurs sommelierski oraz szkolenie z oceny i degustacji wina.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie