fbpx

Polskie wino na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Podczas tegorocznej edycji Forum Ekonomicznego w Krynicy, goście tej cieszącej się uznaniem imprezy, mieli okazję zapoznać się z trendami w świecie biznesu i finansów ale też spróbować specjałów polskiej kuchni a dzięki inicjatywie podjętej przez zespół firmy Dlawina.pl, także win z polskich winnic.

Namiot „MAŁOPOLSKA” w przerwie pomiędzy panelami dyskusyjnymi. Fot. Radosław Froń

Do przeglądu dla wyśmienitych gości Forum, stanęły:

Winnica Rodziny Steców – Hibian XVI, Bolero Rose XVI oraz Leron XVI

Winnica Libiąż – Regent 2016, Regent 2016 (różowe), Seyval Blanc 2016, Muskat Odeski 2016 i Johanniter 2016

Winnica Czak – Emika XVI oraz Wawrzyniec XVI

(Nie może pozostać przeze mnie niezauważonym, przyjęty lokalnie system oznaczania rocznika i nazwy szczepu, pozwalający na ominięcie obowiązku certyfikacji 😛)

Paragrafwkieliszku przy kieliszku. Wprowadzenie do małopolskiego winiarstwa. Fot. Kamil Markiewicz

Odważna selekcja, złożona z win pochodzących z nieco mniej znanych polskich winnic, stanowić miała reprezentatywny dla regionu przegląd. Rozlewane z ochotą w królowej polskich uzdrowisk wina, cieszyły się niemałym zainteresowaniem gości Forum i godnie reprezentowały małopolskie winiarstwo. Szczególnie pozytywnie należy ocenić wina czerwone, które mimo młodego wieku zaskakiwały zachęcającą kompleksowością. Nie zawiodły naturalnie wina białe i różowe, które spotkały się ze szczerym entuzjazmem nawet francuskich gości Marszałka Województwa Małopolskiego, dla których to miałem przyjemność poprowadzić krótką ich prezentację.

Przedstawiciele organizatora degustacji, Jarosław Żołądź i Karol Markiewicz – Dlawina.pl, Fot. Radosław Froń

Pozwolę sobie też zwrócić uwagę na sprawcę całego zamieszania, czyli zaprzyjaźnioną spółkę Dlawina.pl, oraz przygotowaną przez jej zespół ekspozycję. Połączenie winiarskich zainteresowań z biznesowym talentem przynosi często wyjątkowo pozytywne rezultaty. To jedna z niewielu firm na polskich rynku świadcząca podobne usługi nie tylko na rzecz rynku HoReCa ale też niepoprawnych winomaniaków.  Dlawina.pl od wielu już lat wspiera osobiste pasje miłośników wina, projektując i budując dla nich zarówno imponujące, tradycyjne piwnice jak też nowoczesne i niezwykle praktyczne wineroomy, przeznaczone do przechowywania kolekcjonowanych skarbów.  Także znajdujące się w ofercie firmy dyspensery do wina, z których miałem okazję częstować spragnionych polskiego wina gości, okazały się wyjątkowo estetycznym rozwiązaniem dla wielu problemów winiarskiej degustacji 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie