fbpx

Poznaj smaki Jury! VIII Jurajski Piknik winny już wkrótce.

Chwila aktywnego wypoczynku w urokliwym otoczeniu Doliny Prądnika, wśród wapiennych ostańców i zieleni, relaks z lampką doskonałego lokalnego wina w dłoni to idealny plan na weekend? Dla mnie tak 😀

W ostatni weekend czerwca (29-30 czerwca w godz. 11.00-18.00), odbędzie się VIII Jurajski Piknik Winny w Gospodarstwie Rybackim Pstrąg Ojcowski, położonym w samym sercu Ojcowskiego Parku Narodowego.

To niepowtarzalna okazja by rozsmakować się w lokalnym winie i miejscowej kuchni, porozmawiać o enoturystyce i walorach Jury, która zachwyca krajobrazem i smakiem. Ja korzystam z tej możliwości każdego roku!Poznawanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego miejsc, które znajdują się na turystycznych szlakach naszych wycieczek to jeden z najprzyjemniejszych elementów podróżowania. Tym razem będzie ku temu okazja w Ojcowie, gdzie po raz ósmy odbędzie się Jurajski Piknik Winny. W sielskiej atmosferze, na łonie natury, bez nadęcia będzie można zgłębić kulinarne tajemnice Jury. Impreza z edycji na edycję rozwija się wprost proporcjonalnie do liczby i areału jurajskich winnic, dlatego koniecznie trzeba wybrać się do Ojcowa w ostatni czerwcowy weekend. Inicjatorami i organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej oraz Pstrąg Ojcowski. Jak co roku wspólnie dbają nie tylko o podniebienia uczestników, ale także unikalną atmosferę.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie