fbpx

Prestiżowa nagroda OIV dla Fundacji Galicja Vitis!

Mam nadzieję, że mieliście już okazję zapoznać się już z publikacją z której jesteśmy szczególnie dumni! Jak już zapewne wiecie, 17 lipca tego roku, międzynarodowe jury zebrane podczas kongresu w Genewie OIV przyznało 11 Nagród i 9 Specjalnych Wyróżnień w 11 kategoriach. Jedną z głównych nagród przyznano za wydane przez Fundację Na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa GALICJA VITIS  książki „Winorośl i wino. Wiedza i praktyka. cz. 1 i 2”. 15 października odbyło się uroczyste wręczenie nagrody w Paryżu! Cieszymy się jak z winiarskiej nagrody nobla 😀


Międzynarodowa Organizacja Winorośli i Wina OIV (ang. International Organisation of Vine and Wine, OIV) –  to organizacja międzynarodowa o profilu naukowo-technicznym skupiająca 47 państw. Utworzona została na mocy porozumienie podpisanego przez 35 państw w 2001 r. Zastąpiła Międzynarodowe Biuro Winorośli i Wina. Co roku OIV przyznaje nagrody w różnych kategoriach związanych z winiarstwem. W tym roku zaszczyt wyróżnienia spotkał także polską organizację. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 15 października br. w Paryżu, w ambasadzie Chile. Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronach OIV. 

Tegoroczni laureaci po ceremonii rozdania nagród. Fot. OIV

Winorośl i wino to praca zbiorowa napisana przez wykładowców Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, pod redakcją Romana Myśliwca i Ewy Wawro, która składa się z dwóch tomów. Pierwszy stanowi bogato ilustrowany podręcznik wiedzy teoretycznej i praktycznej, poświęcony zakładaniu winnicy i uprawie winorośli. Tom drugi nakreśla zaś ogólne zasady związane z produkcją wina i prowadzeniem gospodarstwa winiarskiego – w tym zagadnienia związane z prawem winiarskim.

Winorośl i wino – wiedza i praktyka


Wszystkim współautorom oraz samej Fundacji, składam serdeczne gratulacje 😀

  • Ewa Wawro 
  • Roman Myśliwiec
  • Wojciech Bosak 
  • Janusz Mazurek
  • Piotr Stopczyński
  • Monika Bielka-Vescovi 
  • Bartosz Wilczyński
  • Radosław Froń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie