fbpx

I Międzynarodowy Festiwal Wina w Tuchowie

logo

Już za niespełna miesiąc (5-7 sierpnia 2016 r.) wszystkich enomaniaków czeka wyjątkowe wydarzenie. W znajdującym się w sercu najcieplejszego regionu naszego kraju Tuchowie, odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Wina, którego organizatorami są Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Miasto i Gmina Tuchów.

Bogaty program pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Będzie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i wskazówek. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Nie zabraknie też niczego dla żołądka i ducha. W programie zaplanowano degustacje oraz występy artystyczne.

13403141_1023474961040227_5191763136783366091_o

Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg imprez towarzyszących. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć przede wszystkim I Międzynarodowy Konkurs Win oraz XI Konwent Winiarzy Polskich.

Jak podają sami organizatorzy Tuchów i okoliczne gminy oferują jedne z najlepszych warunków do uprawy winorośli w Polsce. Zbocza o nachyleniu południowym i południowo-zachodnim, łagodne wzgórza o wysokości 100-150 m nad dnami dolin oraz odpowiednie warunki klimatyczne sprawiają, że okolice Tuchowa zdają się być idealne do produkcji wina. Miasto Tuchów posiada również wieloletnią tradycję współpracy z zagranicznymi miastami bliźniaczymi, których ma aż osiem, w tym m.in. Mikulov – czeską kolebkę winiarstwa.

Więcej informacji i szczegółowy program Festiwalu znajdują się na stronie: www.tuchovinifest.pl

Zachęcam też do śledzenia profilu imprezy na fb https://www.facebook.com/tuchovinifest/

oraz do dołączenia do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/146686632409134/

Do zobaczenia w Tuchowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie