fbpx

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina

Zdobywające dziś popularność wśród konsumentów wino z polskich winnic i cieszące się już wielkim uznaniem polskie piwo kraftowe, zdają się pozostawać na antypodach konsumenckich zainteresować. Obie kategorie napojów, oczywiście w dobrym, rzemieślniczym wydaniu łączy jednak całkiem sporo. Dostrzegać to zdają się dolnośląscy producenci napojów, będących dumą polskiego rynku napojów alkoholowych. Tak powstał Dolnośląski Szlak Piwa i Wina – projekt łączący browary rzemieślnicze i winnice Dolnego Śląska.


Zarówno polskie wino jak i piwo rzemieślnicze są przykładem produktów, których powstanie zawdzięczamy ludzkim pasjom. W obu tych przypadkach niewiele wyrachowania i czysto biznesowych kalkulacji, wiele jednak osobistego zaangażowania, dzielenia się swoimi artystycznymi wręcz koncepcjami, zachęcania do współdzielenia szczęśliwego stylu życia. Konsumenci obu kategorii napojów też zdają się wyróżniać podobnymi cechami. Ciekawością świata, otwartością na różne smaki i sensoryczne doznania, chęcią zdobywania wiedzy czy też tęsknotą za niepospiesznym spędzaniem czasu i pracą rąk ludzkich. Odległe jak się może zdawać, ścieżki wiodące pasjonatów drogą piwnych manufaktur i urokliwych winnic, łączą się jednak w sposób wyjątkowo zgodny.

Winnica Niemczańska

Piwo i wino to dziś coś więcej niż tylko towar, napój alkoholowy, który spożywa się bez większej uwagi. To dziś styl życia i obszar zainteresowań, który powoduje nieodpartą chęć poznania nie tylko smacznego efektu ale i jego przyczyny. Wiele osób odwiedza zatem browary i winnice, oglądając miejsca produkcji, poznając technologię, rozmawiając z piwowarami i winiarzami. Enoturystyka i biroturystyka to zyskujące na popularności i powadze, gałęzie turystyki. Doskonale promujące konkretne marki i producentów ale przede wszystkim pozwalające sięgnąć konsumentom do warsztatu pracy swoich ulubionych twórców, spędzenia czasu w doskonałym towarzystwie, cieszenia się urokami życia 🙂

Browar MiedziankaTym, którzy cieszyć potrafią się życiem we wszystkich jego wymiarach i nie przedkładają jednego z trunków nad inne ucieszy zapewne dzisiejsza zapowiedź. Na przeciw wyszło im bowiem Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie wraz z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Browarów Rzemieślniczych, które ze środków Urzędu Marszałkowskiego powołało Dolnośląski Szlak Piwa i Wina, który już dziś łączy 17 winnic i 16 browarów.

 

Wymierną korzyścią powstania szlaku jest wytypowanie i usystematyzowanie najciekawszych miejsc na mapie Dolnego Śląska. Działa już strona internetowa szlaki, pojawiły się także drukowane mapy prowadzące nas rzemieślniczym szlakiem. Powstała usystematyzowana informacja o ciekawych miejscach, w których można napić się dobrego piwa, wspaniałego wina a także skorzystać z oferty typowo turystycznej, ciesząc dobrymi, lokalnymi potrawami i nocując w urokliwych miejscach.

Zachęcam też do odwiedzenia już istniejącej strony informacyjnej przedsięwzięcia www.dspiw.pl


Do zobaczenia na piwno-winiarskich ścieżkach Dolnego Śląska, które ja odwiedzam zawsze z największą radością 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie