fbpx

Małopolska Jesień Enologiczna

Zaszczycony patronatem medialnym nad najciekawszym (a trwającym już!) cyklem wydarzeń winiarskich tej jesieni, działając imieniem własnym oraz organizatorów imprezy, serdecznie zapraszam na Małopolską Jesień Enologiczną.  Przekonacie się, że także w Małopolsce winiarstwo, którego początki sięgają IX wieku, kiedy to na wzgórzu wawelskim założono prawdopodobnie pierwszą winnicę w naszym kraju, odradza się i kwitnie. Dzięki udziałowi w zaplanowanych imprezach nie tylko odwiedzicie lokalne winnice, poznając małopolskie wino i jego producentów ale także spotkacie czołowych polskich specjalistów z zakresu enologii oraz niemniej interesujące postaci winiarskiego świata.

Poniżej szczegółowy plan imprezy. Ze swojej strony szczególną uwagę polecam poświęcić konferencji Produkcja i spożycie wina i cydrów w Polsce – historia kulturowa i perspelktywy rozwoju, która odbędzie się 19 listopada w krakowskim Pałacu pod Baranami.
MJE_225x280.indd

W ramach samej już konferencji, polecić mogę ze szczególną uwagą (oczywiscie ze względu na szczególny profil niniejszego bloga oraz własną próżność), panel poświęcony Ekonomii produkcji wina w polsce – podczas którego Wojciech Bosak omówi rynek konsumencki i możliwościo sprzedażowe polskiego wina oraz debatę Potyczki winiarsko-prawno-celne, w której (jako teoretyk i przedstawiciel prawniczego świata) mam swój skromny udział.  Udział w tym panelu wezmą także Zbigniew Krzyżak (jako winiarz) oraz Grzegorz Owca (jako przedstawiciel agencji celnej).

Organizatorem Małopolskiej Jesieni Enologicznej jest Stowarzyszenie Kobiety i Wino.

Projekt współfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego

Województwa Małopolskiego w Krakowie, Urzędu Miasta Krakowa

oraz Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie