fbpx

CRAFT BEERWEEK 2015 – piwo w papierowej torbie

Po zaproszeniu na tę piwną tym razem imprezę CRAFT BEERWEEK 2015 – zaproszenie i przedstawieniu specjalnie uwarzonego na tę okazję, festiwalowego piwa CRAFT BEERWEEK 2015 – piwo festiwalowe, pozostaje mi jedynie zdradzić Wam program wydarzenia, od którego dzieli nas zaledwie kilka dni (6-8 marca 2015 r.).

Poza możliwością zdegustowania ponad setki piw rzemieślniczych (żadnych regionalnych!), w tym 20 premier, festiwal oferuje także sposobność spotkania się z osobistościami craftowego świata oraz możliwość wzięcia udziału w bardzo licznych, jak na trzydniową zaledwie imprezę, szkoleniach.

10997472_1003345969693049_3785934365176854369_n

Dokładny plan warsztatów i wykładów znajduje się na stronie internetowej festiwalu – beerweek.krakow.pl. Podstawowy, nurtem szkoleniowym będzie oczywiście blok szkoleń sensorycznych i degustacji. Wśród wyśmienitych gości, obecny będzie między innymi Tomasz Kopyra, autor popularnego bloga piwnego – blog.kopyra.com. 

Osobiście, gorąco polecam przede wszystkim jeden z pierwszych, piątkowych wykładów, który będzie traktował o zasadach łączenia piwa z potrawami! Wykład z Food Pairingu, poprowadzi Agnieszka Szczupak, miłośniczka niekonwencjonalnych połączeń smakowych i członkini zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Kobiety i Wino (piątek 19:30 – 20:30).

Zachęcam także do udziału w sobotnim szkoleniu Mateusza Górskiego, Prezesa Małopolskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, szczerze zapalonego birofila, będącego z wykształcenia prawnikiem (nikt nie jest doskonały). Mateusz poza szczytnymi tytułami lidera prężnej organizacji piwowarów domowych i jednego ze współorganizatorów samego festiwalu, jest także aplikantem radcowskim, a swój wykład poprowadzi w tematyce: Prawne i ekonomiczne aspekty otwierania browaru Rzemieślniczego (sobota 13:00 – 14:00).

Poza wykładem Mateusza (a dokładnie tuż po nim), odbędzie się także drugie „prawnicze” szkolenie, o znajomej dla wierniejszych czytelników niniejszego bloga, nazwie – Piwo w papierowej torbie?! Szkolenie będzie kontynuacją myśli autora, zebranych wstępnie w jednym z pierwszych wpisów (butelka w papierowej torbie), a poświęcone zostanie faktom i mitom obrosłym wokół tzw. zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Szkolenie przeprowadzone będzie oczywiście w Krakowie i jako takie (choć uwzględniać będzie naturalnie całość polskiego porządku prawnego w którym przyszło nam żyć) główny nacisk skieruje na uwarunkowania lokalnej, podwawelskiej rzeczywistości ( sobota 14:15 – 15:15).

Chętnych do udziału w szkoleniach zachęcam do zapisywania się u organizatorów. Liczba wolnych miejsc na wszystkie wydarzenia jest mocno ograniczona.

Do zobaczenia już w najbliższy piątek!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie