fbpx

CRAFT BEERWEEK 2015 – zaproszenie

Mam dziś wielką przyjemność, zaprosić Was na pierwszą edycję obchodów nowego święta polskich birofilów. Już w pierwszy weekend marca (6-8 III) odbędzie się w niegdyś stołecznym i rezydencjalnym a na zawsze królewskim, mieście Krakowie przegląd polskiej sceny browarów rzemieślniczych. Festiwal sygnowany będzie nazwą CRAFT BEERWEEK.

plakatCBWjpg

Podczas tego wyjątkowego weekendu, wystawi się 15 polskich browarów i lokalnych multitapów. Z około 100 kranów popłyną najlepsze polskie piwa rzemieślnicze. Degustacji zacnych piw, będzie towarzyszyć oczywiście wybór równie niszowego, craftowego jedzenia.

Kluczową częścią realizowanej przez organizatorów misji jest edukacja. Festiwal ten kierowany jest nade wszystko do osób, które nie wiedzą jeszcze o istnieniu piw rzemieślniczych (lub mylą je z piwami regionalnymi bądź oszukańczymi koncerniakami podszywającymi się jedynie pod craftowe style) i oczekują niecierpliwie dnia nawrócenia. Tym razem, to konsumenci wejdą w rolę piwnych ekspertów i sami wybiorą najlepsze piwo festiwalu!

Uczestników, czekają także inne atrakcje, w tym wyjątkowe szkolenia i wykłady prowadzone przez piwnych ekspertów i znanych blogerów (także tych mniej znanych, jako choćby autor niniejszego tekstu :P) oraz spotkania z wyjątkowymi postaciami piwnego świata.

Dodatkowym atutem dla każdego prawdziwego birofila, będzie wyjątkowe szkło festiwalowe.  Oficjalnym naczyniem degustacyjnym na naszym festiwalu będzie sensorik glass w dwóch wersjach. W trakcie Craft Beerweek pierwszy raz w Polsce będzie dostępna także opcja Tumbler, idealna do dłuższego posiedzenia z mocarnymi piwami. Sensorik wyróżniony został w 2013 roku nagrodą Red Dot Design Award w kategorii Product Design. Otrzymał również nominację do German Design Award 2015. Każdy z uczestników będzie miał możliwość wykupić także kompletny zestaw,na który poza wspomnianym szkłem składają się także wejściówka na 3 dni imprezy oraz festiwalowa koszulka i drobne gadżety.

 

zestawCBW
Kompletny zestaw startowy beerweekowego bojownika 🙂

Warto zwrócić uwagę, że winę za całe to zamieszanie ponosi opętana ideą piwa rzemieślniczego festiwalowa grupa inicjatywna, w skład której wchodzą przede wszystkim:

  • Andrzej Kuryło (spiritus movens całego festiwalu i pierwsza szabla w boju z piwami koncernowymi, jeden z pierwszych krakowskich propagatorów kultury picia dobrego piwa i wielki zwolennik browarów rzemieślniczych)
  • Mateusz Górski (prezes oddziału małopolskiego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, uzdolniony piwowar, birofil erudyta i chodząca encyklopedia piwa w jednym)
  • Filip Kuźniarz (nawrócony na piwo rzemieślnicze artysta i wspaniały grafik (wizualni.pl), którego dzieła możecie podziwiać w kolorowej części niniejszego wpisu 🙂

Całe przedsięwzięcie odbywa się przy współpracy z krakowskim Klubem Fabryka oraz przy wsparciu wielu osób i licznych firm partnerskich, w tym szalenie sympatycznych właścicieli lokalnego Browaru Twigg, gdzie uwarzono piwo festiwalowe (relacja z odwiedzin w samym browarze już niebawem).

Zainteresowanych szczegółami zachęcam do odwiedzenia strony internetowej festiwalu, beerweek.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Formularz

Chcesz zadać pytanie lub potrzebujesz pomocy? Napisz do mnie